10 gier platformowych na Motorola Moto C #5 Ristar

Już piąty tytuł, jaki ogrywamy na smartfonie Motorola Moto C! A na dodatek jest to klasy z konsoli Sega Mega Drive / Genesis – Ristar – wydany na Androida i iOS przez Segę jako część serii Sega Forever. Jak mi się grało w tytuł z dzieciństwa? Jak to działało na Moto C? To wszystko poniżej:

 

Ristar gry Android

 

Ristar Classic na smartfony

 

Jak już wspomniałem Ristar to gra pamiętająca czasy konsoli Sega Mega Drive / Genesis. Wcielamy się w tytułowego Ristara, czyli jedną z maskotek Segi, wyglądająca jak gwiazda z rękoma i nogami (w sumie tym właśnie jest). No a naszym zadaniem, jak w każdej praktycznie z platformówek tamtych czasów, jest przejście przez cały poziom, zebrać jak najwięcej znajdziek, no i oczywiście nie dać się zabić. To, co miło wspominam w Ristarze, to rozbudowane i zakręcone poziomy, gdzie musieliśmy skakać z gałęzi na gałąź, łapać się latających dmuchawców, czy wspinać za pomocą rozciągliwych dłoni bohatera. Tak, Ristar ma tę moc, że jego dłonie potrafią się wyciągać na znaczną odległość do przodu lub w górę, dzięki czemu możemy chwytać się różnych obiektów. No i to właśnie jest jedną z głównych mechanik gry, bo poziomy zbudowane są tak, że trzeba co chwila czegoś się chwytać, podciągać albo wyciągać. To wszystko zostało zachowane tak samo, jak było to w oryginale. No a patrząc, że gra jest na Androida za darmo, to aż szkoda nie spróbować. Starsi gracze dostaną dawkę nostalgii, a nowi zobaczą, jak kiedyś wyglądały platformówki.

 

 

Jak gra działała na smartfonie Motorola Moto C?

 

Słabo.
No i to w sumie powinno wystarczyć za podsumowanie. Gra żabkowała, kiedy chciałem iść w prawo, gra odbierała to, jakbym chciał iść do góry, sterowanie nie było zbytnio responsywne i miałem wrażenie, że gram w mniejszej ilości klatek niż powinienem. No a przecież to jest gra z Segi Genesis, gdzie nikt nawet nie myślał o 1 GB RAM. Tak wiem, Sega zapewne nie przepisała gry na Androida, tylko odpaliła to na jakiś emulatorze i wypuściła jako wersję Classic, więc i wymagania większe. No i przez to, niestety, ale Ristara na smartfonie Motorola Moto C nie udało mi się ukończyć. Zrobiłem to później na moim prywatnym smartfonie i nie było problemu.

 

SEGA Ristar gry na Androida

 

Tym samym, polecam Ristara na smartfony, ale nie do końca polecam go na TEN smartfon.

 

SEGA Ristar gry na Androida

 

Plusy:

+ stary dobry Ristar
+ naprawdę dobrze zaprojektowane poziomy

 

Minusy:

na Moto C i jemu podobnych smartfonach, gra nie działa stabilnie

 

SEGA Ristar gry na Androida

 

Linki do poszczególnych wpisów z serii 10 gier platformowych na Motorola Moto C:

 

  1. Tiny Dangerous Dungeons
  2. Spartan Firefight
  3. Cat Bird
  4. Super Dangerous Dungeons
  5. Ristar Classic
  6. Total Party Kill
  7. Sword Of Xolan
  8. Lep’s World
  9. Super Cat Bros
  10. Nyan Cat: Lost In Space

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

14 − trzynaście =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: