Kiedy zacząłem pisać moją listę 10 gier platformowych na smartfon Motorola Moto C, wpisem otwierającym całą serię był tekst o Tiny Dangerous Dungeons – prostej platformówce stylizowanej na pierwszego GameBoya od Nintendo, która jednocześnie była uproszczoną wersją Super Dangerous Dungeons, czyli gry, którą właśnie będziemy omawiać 😉
Super Dangerous Dungeons vs. Tiny Dangerous Dungeons
Zarówno w jednej, jak i drugiej grze chodzi w sumie o to samo: przechodzić kolejne etapu zapomnianych krypt skrywających skarby. To, co się zmienia, to oprawa graficzna. Super DD jest kolorowe, większe i dużo bardziej szczegółowe. To która wersja jest ładniejsza, to już zostawiam do oceny każdemu z osobna. Dla mnie obie gry wyglądają fajnie i w obie przyjemnie mi się grało.
Super Dangerous Dungeons na Motorola Moto C
Wspomniałem już, że w obie gry równie przyjemnie mi się grało. Jednak muszę zauważyć, że SDD na Motoroli Moto C było jakby bardziej responsywne? Postać wydawała mi się reagować natychmiastowo po naciśnięciu ekranu, a sama gra jakby była płynniejsza? Co jest dziwne, no bo jednak to Tiny Dangerous Dungeons powinno takie być. No ale mniejsza z tym! Ważne, że przechodzenie kolejnych etapów, unikanie pułapek, rozwiązywanie zagadek logicznych i znajdywanie kluczy do kolejnych komnat labiryntu, było naprawdę przyjemnie.
Tak, słabe kąty widzenia w tym smartfonie nadal mi przeszkadzają, jednak po ograniu wcześniej trzech różnych gier, już się do tego zacząłem przyzwyczajać, no i leżąc wygodnie na kanapie i trzymając smartfon w jednej pozycji, przestaje się tym przejmować.
Podsumowanie – czyli co lepsze?
Która wersja jest lepsza? Którą bardziej polecam? Super Dangerous Dungeons czy Tiny Dangerous Dungeons?
Chciałbym powiedzieć, że obie, bo obie to bardzo fajne gry… jednak osobiście o wiele bardziej wolę wersję z „Super” w nazwie 😉 Jest bardziej rozbudowana i dawała mi więcej frajdy niż jej mniejsza wersja. Dlatego ja sam skłaniam się w stronę omawianej teraz wersji. Jednak obie są za darmo, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stestować jedną i drugą.
Plusy:
+ ładna oprawa audio-wizualna
+ darmowa i to bez nachalnych reklam (chyba że coś w przyszłości zmienią)
Minusy:
– z czasem zaczyna robić się monotonna
Linki do poszczególnych wpisów z serii 10 gier platformowych na Motorola Moto C:
- Tiny Dangerous Dungeons
- Spartan Firefight
- Cat Bird
- Super Dangerous Dungeons
- Ristar Classic
- Total Party Kill
- Sword Of Xolan
- Lep’s World
- Super Cat Bros
- Nyan Cat: Lost In Space
Piszę blogi, klikam w fotoszopie i nawet czasem koduję. Hipogryf to póki co mój największy projekt i wkładam w niego serce i duszę <3