10 gier platformowych na Motorola Moto C #2 Spartan Firefight

Czy można zrobić grę o Master Chief z serii Halo, wykorzystać wizerunki postaci, broni i czego się tam tylko chce, a potem wrzucić to na Google Play? Najwidoczniej można! Bo w naszej serii platformówek na smartfon Motorola Moto C, ograłem właśnie grę Spartan Firefight!

 

Spartan Firefight gry na Androida

 

Spartan Firefight – cóż to jest?

 

Spartan Firefight to platformowa strzelanka stworzone Dobermann Studios i wydana na smartfony i tablety z Androidem i iOS. Ludzie z Dobermann Studios stworzyli wcześniej Spartan Runnera, gdzie biegliśmy Master Chiefem przed poziomy od lewej do prawej i rozstrzeliwaliśmy wszystko na naszej drodze, no a w Spartan Firefight pomysł ten został o wiele bardziej rozbudowany.

 

Zostajemy wrzuceni na mapę i naszym zadaniem jest przeżyć! Licznik wskazuje 5 minut do końca, na mapie cały czas pojawiają się kolejne fale wrogów, no a my musimy strzelać, zbierać bronie, a nawet i pojazdy, no i jakoś przeżyć te pięć minut.

 

Spartan Firefight gry na Androida

 

Mało?

 

Co powiedzie na kontrolowanie stref? Capture the Flag? Czy zespołowe PvE? Gra nie dość, że ma całkiem sporo trybów, to jeszcze zawiera elementy rozwoju postaci, modyfikacji wyglądu naszego bohatera, rankingi online czy różne eventy.

Jednym słowem, oferuje więcej, niż widać na pierwszy rzut oka.

No i też grając na smartfonie Motorola Moto C, nie mogłem zbytnio narzekać na płynność gry. Jakość ekranu to zupełnie co innego, no ale o tym już pisałem w poprzedniej grze.

 

Spartan Firefight – podsumowanie

 

Podobała mi się oprawa wizualna. Zawsze byłem fanem pixel artów, a te tutaj są naprawdę dobrze zrobione. Nie polubiłem za to sterowania i poziomu trudności, którego praktycznie nie było. Nasi przeciwnicy są naprawdę tępi i wystarczy gdzieś wskoczyć wyżej, by nie mogli nas dosięgnąć. Jeśli ktoś jest fanem HALO i chce coś w tym klimatach, to może fajnie bawić się w Spartan Firefight. U mnie niestety gra zagościła na telefonie przez jeden weekend, potem już widziałem wszystko i zacząłem grać w inne tytułu. Mimo to, rozumiem czemu wielu osobom ta gra może się podobać, no i czemu ma też tak dużo pozytywnych opinii na Google Play. Strzelanek 2D w stylu Soldata nie ma za dużo na Androida, no i fajnie, że jest ktoś, to wypełnia tę lukę.

Nawet jeśli Spartan Firefight do wspomnianego Soldata nawet nie ma co startować 😉

 

Spartan Firefight gry na Androida

 

Plusy:

+ Spartanie i klimat Halo
+ dużo trybów

 

Minusy:

słaba sztuczna inteligencja
średnie sterowanie

 

 

Linki do poszczególnych wpisów z serii 10 gier platformowych na Motorola Moto C:

 

  1. Tiny Dangerous Dungeons
  2. Spartan Firefight
  3. Cat Bird
  4. Super Dangerous Dungeons
  5. Ristar Classic
  6. Total Party Kill
  7. Sword Of Xolan
  8. Lep’s World
  9. Super Cat Bros
  10. Nyan Cat: Lost In Space

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 4 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: